صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

فراری موتورسیکلت‌ها به میدان آمد/ عکس

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

دیجیاتو نوشت: درحال‌حاضر شرکت‌های موتورسیکلت‌سازی بیشتری توجه خود را به مدل‌های برقی معطوف کرده‌اند، اما سرنوشت دوکاتی به‌عنوان پیشتاز تولید موتورهای بنزینی چه خواهد بود؟

دوکاتی نام خود را از طریق طیف گسترده‌ای از موتورهای قدرتمند در تالار مشاهیر دنیای موتورسیکلت ثبت کرده؛ از موتوجی‌پی تا جام توریستی جزیره من، این شرکت موتورسازی ایتالیایی به برند قدرتمندی در داخل و خارج پیست تبدیل شده است. درحال‌حاضر شرکت‌های موتورسیکلت‌سازی بیشتری توجه خود را به مدل‌های برقی معطوف کرده‌اند. به عنوان مثال ترایمف درحال آزمایش ابرموتورسیکلت TE-1 است. در همین حال، کاوازاکی قرار است نسخه برقی موتورسیکلت اسپرت نینجا را عرضه کند. با این اوصاف چه زمانی شاهد عرضه یک موتورسیکلت برقی توسط دوکاتی خواهیم بود؟ آیا این برند ایتالیایی آینده‌ای در استفاده از پیشرانه‌های برقی متصور شده است؟

«فابریتسیو کازولی»، رئیس دوکاتی بریتانیا، به‌تازگی در یک مصاحبه درباره برنامه‌های برقی‌سازی این شرکت، تصمیم برای تولید موتورسیکلت برقی برای مسابقات MotoE و اینکه چگونه شرکت والد آن، یعنی لامبورگینی و همچنین فولکس واگن از جاه‌طلبی‌های این برند حمایت می‌کنند، صحبت کرده است.

واکنش دوکاتی به بازار موتورسیکلت‌های برقی

کازولی درباره بازار موتورسیکلت‌های برقی گفت که احتمال تولید یک دوکاتی برقی وجود دارد، ولی به این زودی از راه نخواهد رسید.

او در ارزیابی خود از بازار فعلی نیاز به احتیاط در هنگام پذیرش شکل جدیدی از فناوری را برجسته کرد. وی افزود که نمی‌توان فلسفه دوکاتی را به‌منظور تولید یک موتورسیکلت برقی جدید نادیده گرفت.

کازولی می‌گوید: «برقی‌سازی خط تولید نه‌تنها برای دوکاتی، بلکه برای کل صنعت موتورسیکلت‌سازی راه درازی خواهد بود؛ چرا که درحال‌حاضر راه‌حل کاملاً مناسبی نیست. با یک پیشرانه برقی، باید محدوده پیمایش، وزن، عملکرد یا قابلیت سواری را فدا کنید. با احترام به سایر سازندگان موتورسیکلت، درحال‌حاضر یک محصول کامل وجود ندارد که بتواند تمام این موارد را پوشش دهد.

فلسفه دوکاتی را نمی‌توان فدا کرد، ما این کار را برای ساخت یک موتورسیکلت برقی انجام نمی‌دهیم. اما درحال سرمایه‌گذاری روی این فناوری هستیم که به‌صورت روزانه درحال بهبود است و در زمان مناسب یک موتورسیکلت برقی خواهیم ساخت.»

پیشتازی در سری مسابقات MotoE

سری مسابقات MotoE مخصوص موتورهای برقی در سال ۲۰۱۹ آغاز به کار کرد و به‌عنوان مکمل مسابقات موتوجی‌پی عمل می‌کند.

از زمان آغاز به کار این مسابقات، همه تیم‌ها از یک موتورسیکلت برقی تأمین‌شده توسط انرژیکا استفاده کرده‌اند. این موضوع در سال ۲۰۲۳ تغییر خواهد کرد؛ چرا که دوکاتی قراردادی را برای تصاحب جایگاه انرژیکا به‌عنوان تولیدکننده موتورهای مخصوص این مسابقات امضا کرده است.

کازولی توضیح داد که امضای قرارداد MotoE برای آینده دوکاتی مهم است. او افزود موتورسیکلت تولیدی با کد V21L می‌تواند محصولات آینده را تحت تأثیر قرار دهد.

کازولی می‌گوید: «به نظرم عده زیادی از دوکاتی که در زمینه موتورهای درون‌سوز تا این حد موفق بوده است، انتظار نداشتند چنین پروژه بزرگی را بپذیرد.»

فراری موتورسیکلت‌ها به میدان آمد/ عکس

او افزود: «چرا این پروژه را قبول کردیم؟ چون مشخص است که روند بازار در آینده برقی خواهد بود. از همه مهم‌تر، ما می‌توانیم از این مسابقات برای انتقال این فناوری به موتورهای جاده‌ای که به‌صورت روزانه استفاده می‌شوند، بهره ببریم.

سرمایه گذاری در فناوری موتورسیکلت‌های برقی به ما کمک خواهد کرد تا دانش و معلومات خود را افزایش دهیم و MotoE از این دیدگاه پشتیبانی خواهد کرد.»

حمایت گروه فولکس واگن از دوکاتی

گذار از موتورهای درون‌سوز به پیشرانه‌های برقی کار دشواری است، اما همان‌طور که کازولی تأکید کرد، حضور در گروه گسترده‌تری از برندها میزان حمایت بیشتری از برنامه‌های برقی‌سازی این شرکت را به‌وجود آورده است.

کازولی می‌گوید: «شکی نیست که عضویت در چنین گروه خودروسازی بزرگی، مزیت بزرگی است و موقعیت رقابتی بهتری را به ما داده. ما در پروژه MotoE و در مدل‌های فعلی خود برای اولین‌بار از فناوری تولید محصولات مختلف از لاستیک در موتورسیکلت‌های خود استفاده می‌کنیم. ما به یکی از اولین برندهایی تبدیل می‌شویم که از این فناوری استفاده می‌کند.»

پتانسیل هیدروژن و سوخت‌های زیستی

اگرچه به‌نظر می‌رسد برقی‌سازی راه‌حل مناسبی برای موتورسیکلت‌های آینده باشد، اما کازولی همچنین از ایده پیشرانه‌های هیدروژنی استقبال کرد و افزود که جایگزین‌های دیگر بنزین مانند سوخت‌های زیستی نیز می‌توانند گزینه خوبی باشند.

کازولی می‌گوید: «ما باید با ذهن باز به این موضوع نگاه کنیم، چون ممکن است راه‌حل بهتری نسبت به پیشرانه‌های برقی وجود داشته باشد.

این یک مسئله پیچیده است؛ زیرا ما نمی‌دانیم کدام پیشرانه برقی در آینده بهترین خواهد بود. سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در سطح دانشگاهی و سازمانی برای مطالعه فناوری‌های مختلف در این زمینه صورت گرفته است که نباید نادیده گرفته شوند.

ما باید درکی از تمام احتمالات داشته باشیم؛ زیرا پیشرانه برقی درحال‌حاضر یک راه‌حل کاملاً قابل استفاده نیست، اما در آینده نزدیک این اتفاق خواهد افتاد.»

وقتی از کازولی درباره استفاده از پیشرانه‌های خاص برای بخش‌های مختلف بازار سؤال شد، او تأکید کرد که این مورد نیز باید موردتوجه قرار گیرد. وی افزود که ممکن است پیشرانه برقی برای موتورهای کوچک‌تر کاربرد بهتری داشته باشد.

فراری موتورسیکلت‌ها به میدان آمد/ عکس

او دراین‌باره گفت: «استفاده از موتور برقی برای یک اسکوتر بسیار منطقی به‌نظر می‌رسد، چون مردم با آن‌ها در سطح شهر تردد می‌کنند. اما به عنوان مثال استفاده از یک موتور برقی در دوکاتی مولتی‌استرادا که باید مسافت زیادی را طی کند، اصلاً منطقی نیست.

شما نمی‌خواهید ۱۰۰ مایل موتورسواری کنید، سپس توقف کرده و دو ساعت آن را شارژ کنید؛ این روش هوشمندانه‌ای برای تولید یک موتورسیکلت برقی نخواهد بود. ما باید با ذهن باز به موضوع نگاه کنیم، باید به چشم‌انداز آینده توجه کنیم و یک پیشنهاد مناسب ارائه دهیم که مقرون‌به‌صرفه نیز باشد.»

رویکرد متفاوتی به وسایل نقلیه

واضح است که دوکاتی تمایلی به ورود عجولانه به عصر وسایل نقلیه برقی ندارد و در زمینه عرضه یک موتورسیکلت برقی محتاطانه عمل می‌کند. اگرچه هنوز زمان زیادی تا عرضه یک موتورسیکلت برقی توسط دوکاتی در پیش داریم، اما این شرکت محدوده فعالیت خود را از طریق اسکوترها و دوچرخه‌های برقی گسترش داده است.

شایان ذکر است که اسکوترهای برقی دوکاتی توسط برند سوپر سوکو تولید می‌شوند؛ اما همان‌طور که کازولی توضیح داد، دوکاتی باید با تغییرات در حمل‌ونقل سازگار شود.

فراری موتورسیکلت‌ها به میدان آمد/ عکس

رئیس دوکاتی بریتانیا می‌گوید: «ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که حمل‌ونقل را می‌توان با استفاده از ترکیبی از ابزارها انجام داد و دوکاتی در زمینه اسکوترها و دوچرخه‌های برقی با نیازهای مردم جامعه سازگار شده است.

دوچرخه‌های برقی نمونه کاملی از این موضوع هستند؛ زیرا فلسفه و ارزش‌های دوکاتی را به‌طور کامل برآورده می‌کنند. ما همچنین به‌تازگی با محصول فوق‌العاده فوتا وارد بازار دوچرخه‌های برقی جاده‌ای شده‌ایم.»

نگاه دوکاتی به آینده

با درنظرگرفتن پروژه MotoE دوکاتی و موتورسیکلت برقی آزمایشی V21L، می‌توان گفت که این برند افسانه‌ای ایتالیایی سرمایه‌گذاری زیادی روی برقی‌سازی خط تولیدش انجام داده است.

در صورتی که ورود به بازار موتورسیکلت‌های برقی برای این برند یا مشتریانش مناسب نباشد، کازولی به‌همراه بقیه اعضای تیم دوکاتی دست به چنین کاری نخواهند زد.

همان‌طور که کازولی تصریح می‌کند: «فناوری‌های زیادی اکنون در مراحل اولیه توسعه قرار دارند و برخی از آن‌ها می‌توانند گزینه‌های بهتری نسبت به پیشرانه‌های باتری برقی باشند.»

دوکاتی

او می‌گوید: «زمانی که استفاده از باتری را برای خودروها در نظر گرفتیم، عجولانه عمل نکردیم؛ بلکه با مدل‌های هیبریدی شروع کردیم و حالا شاهد عرضه خودروهای برقی بیشتری هستیم.

ما قبل از اینکه بتوانیم راه برویم، نمی‌توانیم بدویم. در زمینه تولید موتورسیکلت‌های برقی نیز مسیری وجود دارد که باید به‌صورت کامل طی شود.»

227227

منبع : علمی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل