صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

برپایی سومین جلسه دادگاه عاملان حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: سومین جلسه دادگاه عاملین حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شعبه اول دادگاه انقلاباسلامی شیراز به ریاست قاضی سید محمد ساداتی برگزار شد.

در سومین جلسه دادگاه عاملین حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز، نمایندهدادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، ارتباطات متهمین ردیف دوم تا پنجم با عامل اصلی ترور (که در صحنه حادثه تروریستی بههلاکت رسید) و همچنین محمد رامز رشیدی متهم ردیف اول پرونده را تشریح و ضمن دفاع از کیفرخواست از دادگاه برای سایر متهمینپرونده تقاضای صدور مجازات قانونی کرد.
در ادامه محمد رامز رشیدی متهم ردیف اول با حضور در جایگاه در پاسخ به سوالات دادگاه با اشاره به اینکه در ولایت جوزجانافغانستان آموزش نظامی دیده است گفت: دو بار به ایران آمدم که بار اول به صورت غیرقانونی، با تصمیم شخصی و برای کار بود، امابار دوم با دستور امیر داعش وارد ایران شدم که در ادامه و پس از ورود به ایران دستوراتی که منتهی به حادثه تروریستی شاهچراغ شداز طریق پیام رسان تلگرام در فضای مجازی دریافت و اجرا کردم.
رامز رشیدی پس از پخش فیلم بیعت عامل اصلی حمله تروریستی با امرای داعش در پاسخ به سوال نماینده دادستان در خصوص چراییبیعت گرفتن مجدد از عامل انتحاری حمله گفت: بیعت دوباره و چندباره با اعضا رسم و روال نیست، اما دستور رابط من با گروه داعشاین بود که با حامد بدخشانی عامل حمله تروریستی پیش از عملیات بیعت مجدد داشته باشم و فیلم آن را ارسال کنم.
متهم ردیف اول در ادامه و پس از دفاع وکیل مدافع از وی در آخرین دفاع خود ضمن اظهار پشیمانی از عملکردش گفت: اُمرا به من گفتهبودند که با زنان و بچه‌ها کاری ندارند و به افراد عادی آسیب نمی‌زنند.
در ادامه این جلسه محمد رحمانی معروف به ابوخالد متهم ردیف دوم نیز با حضور در جایگاه ضمن معرفی کامل خود گفت: از ۹ ماه قبلدر ایران هستم و در بدو ورودم به عنوان کارگر در کشتارگاهی در تهران مشغول به کار شدم.
وی با اذعان به اینکه به صورت غیر قانونی وارد ایران شده و مستقیما به تهران رفته است گفت: آشنایی‌ام با محمد رامز (متهم ردیف اول) مربوط به سال ۹۷ در اداره امنیت افغانستان و زمانی است که به اتهام عضویت در گروه داعش دستگیر شدم.
متهم ردیف دوم حمله تروریستی به شاهچراغ با اشاره به اینکه از ۱۷ سالگی در مدرسه داعش بوده است گفت: پس از ورود به ایران،عبدالله سعید که رابط ما با گروه داعش بود با من تماس گرفت و گفت منازلی را در تهران اجاره و تحویل بگیرم و از مهمانانی که از طرفاو به ایران می‌آیند؛ پذیرایی کنم.
محمد رحمانی معروف به ابوخالد افزود: عبدالله سعید افرادی که برای سکونت به ایران می‌آمدند را به عنوان فامیل خودش معرفی می‌کرد. با توصیه او کار در کشتارگاه را رها کردم و فقط از میهمانان عبدالله سعید پذیرایی می‌کردم.
وی ادامه داد: پیش از وقوع حمله تروریستی به شاهچراغ دو نوبت ۴ نفر مهمان معرفی شده از سوی عبدالله سعید را با خود به منزلآوردم. عبدالله سعید در خصوص نحوه جابجایی میهمانان هم توصیه‌های امنیتی خاصی داشت
این متهم در پاسخ به سوال رییس دادگاه درباره منبع مالی تأمین کننده مبالغ اجاره بها و رهن منازل در تهران گفت: یکی از منازل را ازمتهم ردیف سوم و یکی دیگر را از فردی به نام سعید تحویل گرفتم و یکی از منازل دیگر را به نام خودم اجاره کردم که هزینه آن را عبداللهسعید پرداخت می‌کرد.
این عضو گروه داعش تصریح کرد: آخرین نفراتی را که میزبانی کردم یک بار به خاطر حفظ امنیت با دستور رابط داعش به یکی دیگر ازمنازل که در اختیارم بود، بردم و در آن خانه یک عکس دسته جمعی تهیه کردیم که آن عکس را از طریق پیام رسان تلگرام برای عبدالهسعید فرستادم.
پس از اظهارات اولیه محمد رحمانی معروف به ابوخالد متهم ردیف دوم پرونده، رئیس دادگاه با اعلام تنفس ادامه جلسات دادگاه رسیدگیبه اتهامات عاملین حمله تروریستی به شاهچراغ (ع) را به روزهای آینده موکول کرد.

بیشتر بخوانید:

  • «شکایت» قضایی خانواده پیرفلک بابت «قتل کیان»

  • قتل فـرزند 10 ماهه به دست پدر معتاد/ زیاد گریه می کرد عصبانی شدم ،کنکش زدم

271 35

منبع : اجتماعی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل