صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

سرقت نسخه‌های خطی توسط تیم امدادی اسرائیل از ترکیه

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

ایرنا نوشت: رسانه‌های ترکیه‌ای یکشنبه شب گزارش دادند که تیم امداد و نجات اعزامی رژیم صهیونیستی به مناطق زلزله زده ترکیهنسخه‌های خطی تاریخی این کشور را سرقت و به تل‌آویو برده است.

تارنمای خبری “خبرلر” ترکیه در این باره گزارش داده است که پس از زمین لرزه قهرمان ماراش، رژیم صهیونیستی نیز مانند بسیاری ازدولت های دیگر، تیمی را به ترکیه فرستاده تا به جستجو و نجات افراد در منازل زمین لرزه بپردازند.

در حالی که تیم صهیونیستی پس از اتمام کار خود در مناطق زلزله زده در مسیر بازگشت به سرزمین‌های اشغالی بودند که واقعه‌ای رویداد و موجب انفجار در رسانه های ترکیه‌ای شد.

مشخص شد که “زاکا” یکی از اعضای تیم امداد و نجات اسرائیلی، برگه‌هایی از کتاب “استر” را که تاریخ آن به دو قرن پیش بر میگردد و در کنشت”انطاکیه” ترکیه نگه داری می شد، به اسرائیل منتقل کرده است.

خبرلر ترکیه همچنین خبرها و تصاویر آثار باستانی تاریخی ترکیه قاچاق شده به اسرائیل را نشان داد که در رسانه‌های صهیونیستی بهتصویر کشیده شده بود.

“حاییم اوتمازجین” فرمانده نیروهای امداد و نجات وابسته به “زاکا” در این باره ادعا کرد که فرد سالخورده‌ای وی را مأمور این کار(قاچاق این نسخه خطی) به اسرائیل کرده است.

وی درحالی که یک اثر تاریخی را نشان می دهد، ادعا کرد که دهه هاست که بصورت داوطلبانه در زاکا حضور دارد و این لحظه یکی ازمؤثرترین لحظات در تاریخ زندگی اش بوده است.

وی گفت: واقعا موجب افتخارم هست که بتوانم این سند تاریخی مهم را حفظ کنم و مطمئن باشم که این میراث اقلیت یهود در انطاکیهترکیه حتی پس از آن که زمین لرزه تقریبان را ویران کرده است، باقی خواهد ماند.

پس از واکنش زیاد شهروندان ترکیه در رسانه‌های اجتماعی، اقلیت یهودی ترکیه این نسخه خطی را از رژیم صهیونیستی مسترد کردهاست.

در بیانیه این نهاد آمده است که نسخه خطی استر از اسرائیل پس گرفته شده و اکنون در خاخامیه اصلی در ترکیه نگه داری می شود وپس از بازسازی کنشت به منزل خود؛ یعنی انطاکیه باز خواهد گشت.

یحیی کشکان معاون میراث فرهنگی و موزه در ترکیه نیز در این باره گفت: اصول فرهنگی در کشورمان، صرف نظر از ماهیت دینی آن،متعلق به کشور است.

بیشتر بخوانید:

  • «شکایت» قضایی خانواده پیرفلک بابت «قتل کیان»

  • قتل فـرزند 10 ماهه به دست پدر معتاد/ زیاد گریه می کرد عصبانی شدم ،کنکش زدم

271

منبع : اجتماعی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل