صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

حواشی جنجالی پمپ بنزین ادامه دارد؟ / نماینده مجلس: به‌ولله قسم برادرم آزاد است؛ همین جاست

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

فارس نوشت: مقصودی گفت : اگر مطالعه و اعتقاد و باورمان این باشد که مسیر الی الله را طی کنیم خود به خود به این سمت می رویم.

فاطمه مقصودی عضو هیئت رئیسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در سومین نشست «زنی برای زمان» که به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: در رابطه با مقام زن در عالم هستی و در جمهوری اسلامی و در منظومه فکری مقام معظم رهبری یک جایگاه تعریف شده و ارزشمند وجود دارد.

وی با بیان اینکه در خلقت انسان خداوند جز در ظاهر برای زن و مرد تفاوتی قائل نشده است، تصریح کرد: وقتی بحث تکلیف است همه ما مسئول هستیم. در جامعه اسلامی مسلماً از لحاظ وظایفی که بر عهده ماست همه ما مسئولیم و پاسخگو خواهیم بود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون زنان درباره برخی ابهامات درباره قانون جوانی جمعیت و فرهنگسازی در موضوع جمعیت گفت: یکی از راهکارهای فرهنگسازی فرزندآوری بحث رسانه و صداسیما است که روی فرهنگسازی با برنامه هایی که دارد این بحث را ترویج کند؛ اما مطلبی که به ذهنم می رسد این است که هرکدام از ما خودمان کمی تامل و تفکر داشته باشیم. فرهنگ از تک تک ما عزیزان شروع می شود.

مقصودی تصریح کرد: اگر مطالعه و اعتقاد و باورمان این باشد که مسیر الی الله را طی کنیم خود به خود به این سمت می رویم. ولی وقتی در سریال‌های تلویزیونی ما اشاعه فرهنگ غیراسلامی در دستور کار است، تغییری حاصل نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:

  • دفاع از خود نماینده ای که فیلم او سوژه روز فضای مجازی شد | مقصودی : من و برادرم را ضرب و شتم کردند / چادر از سرم کشیدند

  • جزئیات دستگیری برادر یک نماینده مجلس/ تلاش نماینده برای فراری دادن مجرم / توضیحات دادسرای انقلاب

عضو هیئت رئیسه فراکسیون زنان مجلس ادامه داد: شما امروز فعالیت زنان را در عرصه های مختلف شاهد هستید. هم در هشت سال دفاع مقدس که اگر چنین زنانی نبودند مردان قهرمانی خودنمایی نمی‌کردند. امام در بحبوحه انقلاب اسلامی زنی را فرماندهی سپاه سه استان همدان و کرمانشاه و ایلام می کند. خانم دباغ که امام ایشان را محرم بیت خودشان می داند.

وی افزود: ما می توانیم بگوییم نگاه انقلاب اسلامی زن را محدود کرده؟ خیر. زن بودن ما در اسلام و انقلاب اسلامی ارزشمند است ولی بعضی جوامع زن بودن را به ابتذال می کشند.

مقصودی تاکید کرد: ما در عرفان زنان عارفی داشتیم که خیلی جلوتر از مردان بودند. در سیاسمتداری زنانی داریم که سردمدار بودند.

مقصودی ادامه داد: نگاه انقلاب اسلامی به زن این است و ما روی این ها باید صحبت کنیم. زن جایگاه والایی دارد. پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: کسی به زن ستم نمی کند مگر انسان های لئیم و پست.

این نماینده مجلس تصریح کرد: یکی از مشکلات ما بحث های اقتصادی است. خانم های بی سرپرست و بد سرپرست، خانم هایی که دنبال اشتغال هستند، قانون باید از این ها حمایت کند.

وی گفت: تلاش فراکسیون بانوان باید بر ریل گذاری ورود بانوان به جامعه باشد. ولی بانوان گاهی با ورود به جامعه آسیب می بینند.

مقصودی اظهار داشت: در رابطه با قوانین بحث خشونت علیه زنان لایحه ای هست که سالها حکومت دنبالش است و قرار است به صحن علنی بیاید. قانون‌هایی که مجلس شورای اسلامی وضع می کند یک قانون است و قوانین شرع و اخلاق هم یک قانون اند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون زنان گفت: در مجلس شورای اسلامی ما چند مسئله را پیگیری می کنیم. بحث بیمه زنان یکی از مطالبات ما از خانم خزعلی بوده است که زنان خانه دار و بدسرپرست و بی سرپرست بیمه شوند.

وی افزود: ایجاد بسترهای مناسب شغلی برای بانوان و رفع تبعیض استخدامی برای بانوان در دستگاه های مختلف و ارتقا قوانین برای بانوان از موارد حائز اهمیتی است که در دستور کار فراکسیون زنان مجلس است.

این نماینده مجلس افزود: ما در نساجی بروجرد طرح توسعه ای ایجاد کرده‌ایم و برای استخدام اولویت ما زنان سرپرست خانوار بودند که درآمدی نداشتند.

مقصودی با بیان اینکه اولویت من ایجاد شغل برای زنان شهرم بود، گفت: در جایگاه دیگر زنان هم از لحاظ فرهنگی و اقتصادی و قانونی باید حمایت بشوند که ما این مسیر را می رویم.

نماینده بروجرد در مجلس در بخشی از این مراسم در پاسخ به سوالی درباره برادرش و حواشی ایجاد شده در این باره گفت: به والله قسم برادر من آزاد است و همین الان هم با من است.

21217

منبع : سیاسی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل