صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

ماجرای لنگه کفشی که وسط شهر غنیمت بود!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

ایسنا نوشت: قسمتی هر چند کوچک از یک مجسمه که شامل لنگه کفشی می‌شود، اولا با انتشار خبر به سرقت رفتنش و حالا با خبر جایگزین شدن بدون هماهنگی با هنرمند اثر ـ یعنی پرویز تناولی ـ دوباره حاشیه‌ساز شده و حالا گفته می‌شود قرار است این لنگه کفش جمع آوری شود.

لنگه کفش به سرقت رفته‌ از مجسمه پرویز تناولی که قیمت آن ۴۰ میلیون تومان تخمین زده شده بود و قرار بود با معرفی فردی از سوی هنرمند مجددا ساخته و جایگزین شود، پس از گذشت مدت زمان قابل توجهی، بنا بر اظهارات وکیل تناولی بدون هماهنگی‌ نصب شد و این اقدام انتقادهایی را در پی داشت.

تندیس تناولی، فرزند و مدیر موزه پرویز تناولی در همین راستا گفته بود: «امروز لنگه کفشی که ما نساخته‌ایم و تأیید نمی‌کنیم و لنگه به لنگه است، ناگهان ظاهر شد.»

انتقادهای واردشده از سوی وکلای هنرمند اما یک طرف قضیه است و از دیگر سو لازم بود تا اظهارات مقامات مربوطه درباره این اتفاق را هم جویا شویم. در همین راستا و برای بررسی این مسأله به گفت‌وگو با مجید قادری، معاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی شهرداری تهران پرداختیم تا اظهارات این مقام مسوول درباره این اتفاق را بشنویم.

قادری در این زمینه توضیح داد: «پیمانکار پارک خودش احساس کرده که باید اقدام کند و در نتیجه این لنگه کفش را بدون هماهنگی قرار داده است که نه مورد تأیید ما بود و نه مورد تأیید خانم تناولی که با خود استاد نیز در ارتباط هستند؛ بنابراین ما هم دستور دادیم که فورا آن را جمع کنند.»

قادری همچنین در پاسخ به این پرسش که چقدر این اقدام به ناهماهنگی موجود میان ارگان‌ها بازمی‌گردد؟ گفت: «دریافت مجوز در این راستا الزامی بوده و دلیل اصلی‌ که ما دستور دادیم این لنگه کفش جمع آوری شود نیز همین بوده که هماهنگ نکرده بودند؛ چون ما با دختر استاد هماهنگ کرده بودیم و قرار بود فردی را معرفی کنند تا این لنگه کفش را دوباره بسازد.»

او اضافه کرد: «آن شخص نیتش خیر بوده ولی خب به هر حال شاید آشنایی کامل نداشته است و ما دستور دادیم که لنگه کفش جمع شود.»

57245

منبع : فرهنگی و هنری خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل