از نظر تورم قیمت مواد غذایی چندم جهان هستیم؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

شرق نوشت:ایران در جایگاه ششمین کشور دنیا از نظر تورم مواد غذایی معرفی شده است. بالاترین نرخ تورم مواد غذایی در جهان به کشور لبنان اختصاص یافته است.

بر اساس آخرین گزارش بولتن بانک جهانی (بولتن امنیت غذایی، مرداد ۱۴۰۱-Food Security Update, ۱۱Aug. ۲۰۲۲) ایران جزء ۱۰ کشور جهان با بالاترین نرخ تورم مواد غذایی قرار گرفته است.

در این گزارش ابتدا چکیده‌ای از وضعیت تحولات بازار قیمت صادراتی غلات و حبوبات جهان ارائه شده که نشان‌دهنده افزایش یک‌درصدی نسبت به دو هفته پیش است.

این گزارش قیمت مواد غذایی در بازار داخلی کشورهای جهان را بررسی کرده است. این گزارش به تفصیل نشان می‌دهد که تورم مواد غذایی همچنان در کشورهای با درآمد کم و درآمد متوسط جهان بالا بوده و در هفته‌های پیش‌رو روند افزایشی دارد.

ضمنا کشورهای پردرآمد جهان نیز در آستانه افزایش سریع قیمت مواد غذایی قرار دارند. از آنجا که تورم و افزایش قیمت مواد غذایی مانع اصلی در قدرت خرید و دسترسی آحاد جامعه به مواد غذایی و ناامنی غذایی است، این گزارش وضعیت تورم در بازار داخلی کشورهای جهان را بررسی و مقایسه کرده است.

بر اساس آمار و اطلاعات ارائه‌شده، ۱۰ کشور جهان با بیشترین نرخ تورم مواد غذایی روبه‌رو هستند که در این گزارش معرفی شده‌اند.

بر اساس داده‌های این گزارش، ایران در جایگاه ششمین کشور دنیا از نظر تورم مواد غذایی معرفی شده است. بالاترین نرخ تورم مواد غذایی در جهان به کشور لبنان اختصاص یافته است. کشورهای زیمبابوه، ونزوئلا، ترکیه و سریلانکا بعد از لبنان و قبل از ایران قرار دارند.

بیشتر بخوانید :

  • عبور تورم صنایع غذایی از ۹۳ درصد!

  • گرانفروشی سوپرمارکت های شبانه چقدر واقعیت دارد؟

۲۲۰ ۴۶

منبع : اقتصادی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6