باقری کنی: کنشگری بین‌المللی را در ترازی جدید به نمایش گذاشته‌ایم

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

علی باقری با اشاره به رویکرد تقابلی رژیم آمریکا علیه ملت ایران طی چهار دهه گذشته، اظهار داشت: حرکت رو به جلوی ملت ایران طی چهار دهه گذشته حتی لحظه‌ای دچار مکث و وقفه نشد و ایران سبک نوینی از زیست ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را ارایه کرد که علاوه بر ایستادگی در برابر زورگویی و فشار، “پیشرفت ملی”، “همکاری منطقه‌ای” و “کنشگری بین‌المللی” را در ترازی جدید به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرآنلاین، معاون سیاسی وزارت امور خارجه در دیدار رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی نیجریه، فلسطین را قطب‌نمای پایداری و عدالت محوری نظم جهانی دانست و تصریح کرد: تا زمانی که حقوق مردم فلسطین به طور کامل استیفا نشود، دستیابی به امنیت و تحقق عدالت سرابی بیش نخواهد بود.

باقری با تاکید بر نقش پارلمان‌ها در تعیین دستورکار ملی برای دولتها اظهار داشت: نمایندگان مجالس به ویژه در سطح کشورهای اسلامی باید حمایت از ملت فلسطین و مقابله با اشغالگری و تجاوز رژیم صهیونیستی را به دستورکار همیشگی همکاریهای دوجانبه و چندجانبه خود تبدیل کنند.

معاون وزیر خارجه در پایان ضمن توصیه به هیات اعزامی از مجلس نیجریه برای بازدید از دستاوردهای متنوع صنعتی، پزشکی، علمی، فناوری و دفاعی، تصریح کرد: مهمتر از دستاوردهای سخت‌افزاری ارزشمندی که در عرصه‌های مختلف طی چهار دهه به دست آمده است، دستاوردهای نرم‌افزاری است که با اتکای به آن ملت ایران توانست در طول چهل سال گذشته، از تهدیدها فرصت و از طریق این فرصت ها، توسعه و پیشرفت کشور را محقق کند تا جایی که امروز دشمنان همه همت خود را متوجه سلب این پیشرفتها و یا دست کم توقف روند آن کرده‌اند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی نیجریه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی در چهارچوب منافع متقابل دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

«ثالیثو اسانسی» با اشاره به سفر هفته گذشته وزیر نفت نیجریه به تهران و امضای سند همکاری دوجانبه، آن را نشانه وجود اراده میان دو کشور و وجود زمینه‌های مناسب همکاری در بخش‌های مختلف دانست.

311311

منبع : جهان خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6