نشست مشترک اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه با مسئولین ورزش کارگری

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

نشست هفتگی کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور رییس و دبیر کل فدراسیون ورزش کارگری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ابتدای این نشست محمدرضا تهرانی رییس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با اشاره به دو رویداد مهم انتخابات کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال اظهار امیدواری کرد، تغییرات صورت گرفته در راس مدیریت این دو نهاد ورزشی مهم بتواند تحولات مثبتی در عرصه ورزش کشور ایجاد کند. وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وسعت و گستره جامعه کارگری کشور و ضرورت ارج نهادن به تلاش های این قشر زحمتکش و مولد،بر اهمیت ورزش، سلامت و شادابی آنان تاکید کرد.
در ادامه جلسه و مطابق معمول تعدادی از اعضای کارگروه ورزش، دیدگاهها، نقطه نظرات، پیشنهادات و پرسش های خود را در خصوص ورزش کارگران بیان کردند. جایگاه فدراسیون کارگری در نهاد های بالا دستی، اهداف و برنامه های این فدراسیون ، رابطه فدراسیون با وزارت کار، رفاه و تعاون، موازی کاری ورزشی در وزارتخانه ها و ارگان های مختلف، نقش انجمن های ورزشی در فدراسیون و… از جمله مواردی بود که به آنها اشاره شد.
جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری سخنران بعدی این نشست بود که ابتدا به چگونگی تشکیل فدراسیون پرداخت. وی در همین رابطه تصریح کرد: اقدام برای تشکیل این فدراسیون کارگری امری درست اما به نظر می رسد ریل گذاری اولیه در این مجموعه بطور اصولی انجام نشده بود با این وجود و به مرور تلاش شد تا اهداف و برنامه در مسیر درست هدایت شود.
رمضی ادامه داد: ورزش کارگری برش بزرگی از کلیت ورزش کشور است و این امر را نمی توان کتمان کرد به همین دلیل اهتمام و جدیت ما آن است که در این مجموعه تا حد توان و امکانات اهداف مربوط به ورزش این قشر مولد را پی گیری کنیم.ما به عنوان فدراسیون تلاش می کنیم درکنار بحث قهرمانی و مسابقات، خانواده های این قشر و حتی کارگران بازنشسته را از نظر دور نداریم از سویی انجمن های ورزش کارگری بحث مسابقات داخلی را پی گیری می کنند و نفرات منتخب و قهرمانان به تیم ملی دعوت و نهایتا به مسابقات برون مرزی اعزام می شوند.
رییس فدراسیون ورزش های کارگری در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اینکه متاسفانه نهادهای بالا دستی آنطور که باید و شاید فدراسیون را مورد توجه قرار نمی دهند تصریح کرد: خصوصا در این رابطه انتظار از مجلس محترم و دولت بیشتر است تا توجه لازم را به ما داشته باشند. در واقع ما هیچ بودجه خاصی از جایی نمی گیریم در حالیکه ۲۷ صدم درصدی که از طریق مجلس به ورزش اختصاص یافته حاصل تلاش کارگران است.
وی در همین رابطه گفت: فدراسیون کارگری حتی از مجموعه کمیته ملی المپیک خارج شده بود که پس از موفقیت های کارگران در مسابقات مختلف برون مرزی و رایزنی هایی که انجام دادیم بار دیگر توانستیم عضو کمیته باشیم.‌ تلاش می کنیم از طریق عضو گیری، برگزاری کلاس ها و برخی اسپانسرها کمک مالی جمع کنیم که این مقدار برای ورزش جامعه بزرگ کارگری کفایت نمی کند.‌ انتظار می رود نهادهای بالا دستی شرایطی فراهم کنند تا در کنار هزینه هایی که صنایع و کارخانجات به تیم های ورزشی اختصاص می دهند ما هم دیده شویم. رسانه ها می توانند در این رابطه و حمایت از ورزش کارگران بیش از هرکسی ما را یاری دهند و من انتظار دارم آنها نسبت اهمیت ورزش کارگران را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند.

مرتضی اسماعیلی دبیر کل فدراسیون کارگری آخرین سخنران این نشست بود که با اشاره به فعالیت های برون مرزی و دیپلماسی ورزش کارگری گفت: با تلاش هایی که صورت گرفته فدراسیون ورزش کارگری ایران توانسته در عرصه بین المللی تشکیلات متناظر خود را پیدا کند بر همین اساس، سال ۲۰۱۵ به عضویت مجمع عمومی فدراسیون جهانی کارگری در آمدیم. سال ۲۰۱۸ موفق به عضویت در تشکیلات جهانی شرکت ها شدیم و سال ۲۰۲۰ نیز در فدراسیون جهانی فوتبال شرکت ها عضویت پیدا کردیم. ضمن اینکه در همین سال ریاست آکادمی بین المللی شرکت ها را نیز به دست آوردیم. تشکیلات یادشده مسابقات بین المللی دارند که ما نیز اخیرا در رقابت های مذکور شرکت داشتیم و عناوین خوبی نیز به دست آوردیم.
دکتر اسماعیلی در رابطه با کسب عناوین توسط ورزشکاران کارگر کشورمان در میادین برون مرزی خاطرنشان کرد:این قهرمانان علاوه بر دریافت جوایز، از تسهیلات مختلفی که برای ورزشکاران دیگر فدراسیون ها وجود دارد بهره مند خواهند شد و من امیدوارم حمایت هایی که از این عزیزان می شود انگیزه ورزشکاران کارگر را دوچندان کند. در هر حال وظیفه ما تلاش در جهت موفقیت ورزشکاران کارگر کشورمان و کسب افتخار آنان در میادین مختلف بین المللی است که امیدوارم با حمایت و توجه مسئولین بالا دستی، این توفیقات روز به روز بیشتر شود.

258 258

منبع : ورزشی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6