دورریز غذا در اتحادیه اروپا چقدر است؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

اعتمادآنلاین نوشت:در سایه بحران جهانی غذا و انرژی که پس از جنگ روسیه و اوکراین شدت گرفته است، یک رسانه بریتانیایی میزان دورریز غذا در اتحادیه اروپا را از منظر آمار و ارقام منتشر کرد.

در سایه بحران جهانی غذا و انرژی که پس از جنگ روسیه و اوکراین شدت گرفته است، یک رسانه بریتانیایی میزان دورریز غذا در اتحادیه اروپا را از منظر آمار و ارقام منتشر کرد.

روزنامه گاردین با استناد به گزارش سازمان فیدبک EU نوشت: سالانه ۱۵۳ میلیون تن غذا در اتحادیه اروپا دور ریخته می‌شود که دو برابر ارزیابی‌های سابق بوده و ۱۵ میلیون تن بیش از واردات غذایی است که به اروپا صورت می‌گیرد.

پژوهشگران این موسسه در گزارش خود تاکید کردند: میزان گندم دورریخته‌شده در اتحادیه اروپا معادل نصف کل صادرات گندم اوکراین و یک‌چهارم میزان کل صادرات دیگر حبوبات اتحادیه اروپاست.

فرانک میشلسن مدیر این سازمان گفت: در حالی که روزبه‌روز قیمت مواد غذایی افزایش می‌یابد و هزینه‌های زندگی گران‌تر می‌شود، انتشار آمار دورریز غذا در اتحادیه اروپا که نشان می‌دهند بیشتر از رقم واردات آن است، تنها می‌تواند یک رسوایی توصیف شود.

اتحادیه اروپا اکنون فرصت عظیمی برای هدف‌گذاری رسیدن به نقطه اجرای قانون کاهش زباله‌های غذایی است. قانونی که بر اساس آن با فرا رسیدن سال ۲۰۳۰ این زباله‌ها به نصف کاهش می‌یابد و با این کار به بهبود مشکل تغییرات آب و هوایی و نیز افزایش امنیت غذایی کمک خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

  • بلایی که دولت رئیسی بر سر سفره مردم آورد/ قیمت غذا افسانه‌ای شد!

217 46

منبع : اقتصادی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6