میشل اوباما: هنوز شکست سال ۲۰۱۶ دموکراتها دردناک است/ قرار نیست نامزد انتخابات شوم

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

ایسنا نوشت: بانوی اول اسبق آمریکا در مصاحبه‌ای گفت، هنوز دردناکی شکست دموکراتها در انتخابات سال ۲۰۱۶ حس می‌شود.

به نقل از روزنامه دیلی میل، میشل اوباما، بانوی اول اسبق آمریکا در مصاحبه‌ای تاکید کرد، هنوز شکست دموکراتها در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا دردناک است اما دوره ریاست جمهوری او و شوهرش “کارگشا” بوده است.

میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهور اسبق آمریکا در مصاحبه با یک برنامه شبکه بی.بی.سی پیش از انتشار یک کتاب جدیدش تحت عنوان “نوری که ما حمل می‌کنیم” به صحبت درباره روند قطبی سازی سیاسی در آمریکا و انگلیس پرداخت.

میشل اوباما در مصاحبه با ناگا مانچتی، مجری بی.بی.سی بیان کرد، تصمیم رای‌دهندگان آمریکایی در سال ۲۰۱۶ برای جایگزین کردن دونالد ترامپ به جای باراک اوباما “همچنان دردناک” است اما آن اتفاق این سوال را به ذهن او متبادر کرد که آیا دوران حضور او و شوهرش در ریاست جمهوری آمریکا اهمیت داشته است.

او ادامه داد: زمانی که من در تاریک‌ترین لحظاتم و در غیرمنطقی‌ترین حالت خود بودم ممکن به خودم بگویم شاید (این دوران مهم نبوده است). شاید ما به اندازه کافی خوب نبودیم.

میشل اوباما بیان کرد: اما سپس وقتی شفافیت ذهنم بیشتر شد نگاهی به اطرافم انداختم و منطقی‌تر فکر کردم. من فکر می‌کنم امروز دنیای پر از جوانان هست که به خاطر کارهایی که ما انجام داده‌ایم به شکلی متفاوت درباره خودشان می‌اندیشند. در اینجا دیگر شما نباید دنبال کمال‌طلبی باشید.

میشل اوباما توضیح داد: می‌دانید، آیا همه چیز در عرض این هشت سالی که ما در ریاست جمهوری بودیم ترمیم شد؟ مطلقا خیر. تغییر اینگونه اتفاق نمی‌افتد. اما ما کارگشا بودیم. ما چرخ را کمی به جلو راندیم.

او اضافه کرد: “اما پیشرفت به معنای صعود مداوم به سمت بالا نیست. فراز و نشیب و در جا زدن دارد. این ماهیت تغییر است. و به همین دلیل است که کاری که ما امروز انجام می‌دهیم توانمندسازی نسل بعدی است، نسلی که ما مسئولیت را به آنها می‌سپاریم و فضایی را برای آن‌ها ایجاد می‌کنیم تا اثر خود را در تاریخ بگذارند.”

میشل اوباما بیان کرد، مهم داشتن رهبری است که “منعکس کننده مسیری باشد که ما می‌خواهیم به عنوان یک مردم در آن حرکت کنیم”؛ این باعث می‌شود عموم مردم “احساس کنند که دیده می‌شوند”.

میشل اوباما در پاسخ به این سوال که از چه سوالی بیشتر متنفر است، گفت: این سوال که “آیا قرار است برای ریاست جمهوری نامزد شود؟” من از آن متنفرم!

مجری برنامه اما از او پرسید:‌ آیا می‌خواهید نامزد شوید؟ اوباما پاسخ داد: خیر من قرار نیست نامزد شوم!

310310

منبع : جهان خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6