آیا رعنا رحیم پور به کشور باز می گردد؟/دعوای بی بی سی و اینترنشنال بر سر چیست؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

خبرآنلاین در گزارشی انتشار فایل صوتی رعنا رحیم پور مجری شبکه بی بی سی فارسی و واکنش تلویزیون ایران اینترنشنال را بررسی کرده است.

گروه سیاسی: خبرآنلاین در گزارشی با عنوان «دوئل بی بی فارسی و اینترنشنال» واکنش شبکه اینترنشنال به افشای فایل صوتی رعنا رحیم را بررسی کرده است. در این گزارش به این نکته اشاره شده که تیم فعلی تحریریه بی بی سی فارسی شاگردان جوان تیم قبلی با مدیریت صادق صبا بودند که هم اکنون در شبکه ایران اینترنشنال فعالیت می کنند. در گزارش خبرآنلاین به فعالیت های رسانه ای رعنا رحیم پور در داخل کشور اشاره شده و کوشش شده استراتژی و تاکتیک شبکه اینترنشنال و بی بی سی فارسی در مواجهه با اعتراضات بعد از فوت مهسا امینی را مورد بررسی قرار دهد.

در سطح تحلیل شناختی، منازعه رحیم پور با اینترنشنال، موضعی شخصی در خصوص تجزیه یا عدم تجزیه ایران است اما در ابعاد سیاست های رسانه ای تلویزیون های اینترنشنال و بی بی سی فارسی، تمایزی در حمایت رسانه ای این رسانه ها از مخالفان جمهوری اسلامی وجود ندارد.

چه آنکه هر دو شبکه تلویزیونی از کشورهای خارجی منابع مالی خود را تامین کنند و صرفا رویکردهای حرفه ای رسانه ای آنها تفاوت دارند. از این رو افشای فایل صوتی رعنا رحیم پور و انتشار نظرات او درباره اهداف شبکه ایران اینترنشنال، رقابت ها بین تیم جوان بی بی سی فارسی و مدیران قدیمی آن را، که اکنون در اینترنشنال مشغول به کار هستند، آشکار می کند. منازعه ای درباره یک استراتژی با دو روش متفاوت در مواجهه با جمهوری اسلامی و حمایت رسانه ای از مخالفان ایران.

بعد از افشای فایل صوتی رعنا رحیم پور، سخنگوی وزارت خارجه در مصاحبه ای گفته بود« رعنا رحیم‌پور می‌تواند به ایران برگردد»

متن کامل گزارش خبرآنلاین را در اینجا مطالعه نمایید

منبع : سیاسی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6