واکنش تهران به ادعای مطرح‌شده درخصوص نقش یک تبعه "ایرانی- گرجی" در طرح ترور یک تاجر اسراییلی

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: خبر منتشرشده در رسانه‌های گرجستان (درخصوص نقش یک تبعه ایرانی- گرجی برای کشتن یک شهروند رژیم صهیونیستی)، نتیجه طراحی رژیم تروریستی صهیونیستی با هدف ایجاد اخلال در روابط دو کشور دوست و همسایه ایران و گرجستان است.

به گزارش خبرآنلابن، ناصر کنعانی در پاسخ به سوالی در خصوص بیانیه منتشر شده در رسانه‌های گرجستان در خصوص یک شهروند ایرانی، اظهار کرد :خبر منتشر شده در رسانه‌های گرجستان (در خصوص نقش یک تبعه ایرانی- گرجی برای کشتن یک شهروند رژیم صهیونیستی)، نتیجه طراحی رژیم تروریستی صهیونیستی با هدف ایجاد اخلال در روابط دو کشور دوست و همسایه ایران و گرجستان است.

کنعانی با اشاره به سابقه طولانی رژیم آپارتاید صهیونیستی در طراحی و اجرای اقدامات تروریستی و فتنه‌انگیز و نیز نقش آن در ترویج ایران‌هراسی در منطقه، افزود: انتظار داریم مقامات کشور گرجستان با درایت و هوشیاری موضوع را مدیریت کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه آی‌۲۴، سرویس‌ امنیتی گرجستان مدعی شد که طرح گروهی متشکل از شهروندان دوتابعیتی ایرانی – گرجستانی و پاکستانی را برای ترور یک تاجر اسراییلی خنثی کرده است.

به ادعای سرویس امنیتی گرجستان، شخصی که دستور این ترور را داده، یک شهروند ایرانی است که خارج از کشور زندگی می‌کند.

طبق ادعای این نهاد امنیتی، یک شهروند پاکستانی توسط این گروه و پس از دریافت «تمامی اطلاعات لازم» درباره این شهروند رژیم صهیونیستی به گرجستان فرستاده شده بود.

شخصی که قرار بود این ترور را انجام دهد، از طریق کشور سومی که نام برده نشده است، به گرجستان وارد شده بود. او در آپارتمانی ساکن شده بود که گفته می‌شود «تجهیزات لازم برای اجرای این طرح سری» در آن موجود بود.

ادعا شده است که این شهروند پاکستانی مسیرهای رفت‌وآمد تاجر اسراییلی را زیر نظر گرفته بود و با اعضای گروهی که مسئول این طرح ادعا شده بوده‌اند، ارتباط شخصی نداشته است.

همچنین ادعا شده است که هماهنگ‌کنندگان این طرح، از طریق شهروند دوتابعیتی ایرانی – گرجستانی دستورات لازم را به افراد گروه می‌دادند.

310310

منبع : جهان خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6