صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

رهبر طالبان خطاب به جهان: در امور افغانستان مداخله نکنید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

لوئی جرگه یا نشست بزرگان دینی افغانستان برگزار و روز شنبه به پایان رسید. این نشست که با ۳ هزار نفر شرکت‌کننده، بدون حضور خبرنگاران برگزار شد، با حاشیه‌هایی همراه بود. یکی از آن‌ها پیام صوتی هبت الله آخوندزاده رهبر طالبان بود. آخوندزاده در این سخنرانی که در دومین روز نشست برای حضار پخش شد گفت: که افغانستان حالا یک کشور آزاد و مستقل است و دیگر به مشورت‌های کافران حتی اگر مورد حمله اتمی قرار بگیریم گوش فرا نخواهیم داد.

به گزارش خبرآنلاین، آخوندزاده گفت: رسانه‌ها این نظام را مورد انتقاد قرار می‌دهند و با حرف‌های سبک یاد می‌کنند اما افغانستان دیگر یک کشور مستقل و آزاد است و به اشاره و فرمایشات کسی یک قدم هم نمی‌گذاریم و فشارهای آن‌ها هیچ‌گونه تأثیری بر ما نخواهد داشت.

آخوندزاده در حالی که طالبان به عفو عمومی که در روزهای اول آن را به مردم وعده داده بودند پایبند نماندند و بعد از چندی شروع به آزار و اذیت خبرنگاران و کارمندان دولت پیشین از جمله افسران نهادهای امنیتی کردند، به افغان‌های خارج از افغانستان توصیه کرد که به کشور برگردند و زندگی باعزت داشته باشند. وی افزود: شما و خانواده‌هایتان در خارج از چه عزتی برخوردار هستید؟ ما مخالفان خود را که افراد ما را کشتند و شکنجه کردند عفو کردیم با مردم کاری نداریم، بیایید اما شرارت نکنید، دسیسه درست نکنید زیرا اگر چنین کنید مجازات خواهید شد. وی همچنین از سایر دول خواست که در امور افغانستان مداخله نکنند.

آخوندزاده با ستایش گروه طالبان به دلیل تسلط بر افغانستان گفت: موفقیت جهاد افغانستان نه تنها برای افغان‌ها بلکه برای همه مسلمانان جهان مایه مباهات است.

رهبر طالبان در بخش دیگری از پیام خود ضمن بیان اینکه ستمگران رژیم سابق را بخشیده است افزود: من آن‌ها را بابت اعمال گذشته بازخواست نمی‌کنم و اگر کسی بدون ارتکاب جنایت جدید برای آن‌ها دردسر درست کند او را مجازات خواهم کرد. وی همچنین تأکید کرد که بخشش آن‌ها به معنی وارد کردن آن‌ها در دولت نیست.

به نظر می‌رسد که این بخش از پیام او با آنچه طالبان در مذاکرات صلح به آن متعهد شده بودند و اظهارات دیگر اعضای طالبان در ماه‌های اخیر مبنی بر اینکه آمادگی تشکیل دولت فراگیر را دارند مغایرت دارد.

گفتنی است آخوندزاده به‌ندرت در ملأعام حاضر می‌شود به همین دلیل سال‌هاست که شایعاتی در مورد مرده یا زنده بودن او به گوش می‌رسد. پیام دیروز رهبر طالبان از آنجا که فقط صوتی بود، عده‌ای را که در مورد زنده بودنش مشکوک بودند بیش از پیش در شک فرو برد.

آخوندزاده از سال ۲۰۱۶ بعد از کشته شدن ملااختر محمد منصور رهبر قبلی این گروه در حمله هوایی آمریکا در پاکستان به عنوان رهبر طالبان معرفی شد.

از جمله دیگر نکات قابل توجه در نشست لوئی جرگه قطعنامه ۱۱ ماده‌ای است که در روز پایانی توسط این علما صادر شد. از جمله نکات مهم این قطعنامه، ماده چهارم آن‌ در باب به رسمیت شناخته شدن طالبان توسط کشورهای جهان است. در این ماده از کشورهای جهان خواسته‌اند که امارت اسلامی طالبان را به رسمیت بشناسند، با آن تعامل داشته باشند و کشورهایی که سرمایه‌های افغانستان را مسدود کرده‌اند این اموال را آزاد کنند. طالبان در حالی خواستار لغو تحریم‌ها و به رسمیت شناخته شدن توسط جهان شده است که به هیچ‌یک از تعهدات خود از جمله تشکیل دولت فراگیر پایبند نبوده است و سخنرانی آخوندزاده و تأکید وی بر اینکه افراد نظام قبلی در حکومت جدید جایی ندارد مهر تائید بر این واقعیت است. همچنین ماده هفتم این قطعنامه مربوط به داعش است. در این ماده از داعش به نام خوارج یاد شده است که کمک و رابطه با آن‌ها شرعاً جایز نیست.

۳۱۱۳۱۱

منبع : جهان خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل