صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

پاسداشت روز قلم؛ پرهیز از سخت‌گیری و محدودسازیِ اهل قلم

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

امروز روز قلم نامیده شده است و همزمانی این روز با چهاردهم تیرماه که در ایران باستان روز تیر یا عطارد نامیده می‌شود و این سیاره در ادبیات کهن، سیاره‌ای کاتب و نویسنده سیارگان است جالب توجه است.

جوایز متعددی به نام بزرگان قلم برای پاسداشت نویسندگان در حوزه‌های مختلف در نظر گرفته شده است. امسال در روز قلم فکر می‌کنم این روز را باید با رهانیدن قلم صاحبان اندیشه از ننوشتن پاس بداریم.

چرخش قلم بر کاغذها هرچه که می‌خواهد باشد مصافی برای دستیابی به حقیقت ایجاد می‌کند. این فقط خصوصیات نسلی چند دهه قبل ایرانیان نیست بلکه برای نسل امروز هم یافتن راه و مسیر درست از لابلای سطور و پرسشها و پاسخها میسر می‌شود.
اگر در گذشته نه چندان دور ورودی‌های ذهنی افراد یک نسل به عنوان مثال صد واحد درروزبود، این روزها در دورانی که زمان‌ها کوتاه و فضا دچار از جاکندگی شده، ورودی‌های ذهنی به طور غیرقابل تصوری افزایش یافته است. در این میان در عصر مجازی، برای غلبه روشنگری در پساحقیقت چاره‌ای جز رهانیدن قلم‌ها برای نقش بندی بر صفحات نیست.

آنانی که به نام خود می‌نویسند متعهدانه پای نوشته‌های خود می‌ایستند. نباید برخلاف جهت حرکت کنیم. از سخت‌گیری بی‌مبنا و یا مبناساخته و همچنین محدودسازی برای متن‌های نوشته شده‌ای‌ که به فیلم، کتاب، مقاله و.‌.. تبدیل می‌شوند بپرهیزیم. این چنین است که قلم می‌تواند جامعه را به آرامش برساند.
این روز را به تمامی اهل و صاحبان قلم تبریک گفته و آن را پاس می‌داریم.

منبع : فرهنگی و هنری خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل