صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

جزئیات شکایت نمایندگان مجلس از بانک‌ها

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

مهر نوشت:رییس کمیسیون عمران مجلس جزئیات شکایت نمایندگان مجلس از عملکرد بانک‌هایی را اعلام کرد.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از طرح شکایت نمایندگان مجلس از عملکرد بانک‌هایی که به تعهدات خود عمل نکردند، به قوه قضاییه خبر داد.

محمدرضا رضایی‌کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی امروز ۱۲ دی در حاشیه نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی با موضوع بررسی اجرای قانون جهش مسکن در خصوص برنامه مجلس برای نظارت بر عملکرد بانک‌ها در ارائه تسهیلات اجرای قانون جهش تولید مسکن گفت: حدود یک ماهی که آقای مهرداد بذرپاش سکانداری وزارت راه و شهرسازی را برعهده گرفته است؛ شاهد هستیم که اراده جدی برای اجرای قانون درحوزه مسکن در این دوره از مدیریت وزارتخانه ایجاد شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: گزارشی که امروز در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص مسکن از لحاظ کمی و کیفی توسط وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی ارائه شد نشان از اراده جدی وزارت راه و شهرسازی در اجرای قانون جهش تولید مسکن دارد و حاکی از آن است که هم‌اکنون وزارتخانه در مسیر درستی قرار گرفته است.

رضایی‌کوچی افزود: هم مجلس و هم دولت مصمم هستند تا سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور احداث شود که در خصوص مکانیزم‌های اجرای طرح نهضت ملی مسکن امروز در نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی درخصوص آن تصمیم‌گیری شد.

وی تصریح کرد: با مشوق‌هایی که در بافت فرسوده پیش‌بینی شده است طبیعی است که در بافت‌های فرسوده اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تولید و نوسازی مسکن شرایط مناسب‌تری دارد به لحاظ آنکه در آن بافت‌ها زیرساخت‌ها و روساخت‌های موردنیاز تأمین است.

رضایی کوچی مشخصاً در خصوص همکاری بانک‌ها در اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: در حال حاضر به غیر از بانک مسکن، بانک‌ها همکاری مناسبی ندارند. با وجود آنکه در قانون جهش تولید مسکن، جریمه‌ای برای بانک‌هایی که در ارائه تسهیلات نهضت ملی مسکن تعلل می‌کنند معین شده است و وزارت اقتصاد در این خصوص تکلیف دارد. اما شاهد هستیم که وزارت اقتصاد در این خصوص همراهی نکرده است و ما نمایندگان مجلس ناچار شدیم تا شکایت خود را در خصوص عدم همکاری بانک‌ها به ریاست قوه قضائیه ارائه دهیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: با تغییراتی که در بانک مرکزی انجام شده انتظار داریم تا بانک مرکزی به عنوان ناظر بر بانک‌ها همکاری بانک‌ها در حوزه تقویت منابع مالی طرح نهضت ملی مسکن تقویت شود.

وی افزود: در خصوص تأمین اراضی نیز در این خصوص مشکلی وجود ندارد و زمین‌های موردنیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن احصا شده و در حال احصاست. همچنین اراضی دیگری نیز به محدوده شهرها الحاق شده است.

وی تصریح کرد: امید می‌دهیم که با شرایط فعلی وزارت راه و شهرسازی احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور محقق خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین در این نشست، گفت: اراده‌ای در بانک‌ها برای عمل به وظایف خود در قبال قانون جهش تولید مسکن و ارائه تسهیلات نمی‌بینیم و پیشنهاد می‌کنم شورای عالی مسکن تشکیل شود.

شورای عالی مسکن تشکیل شودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما آقای رضایی کوچی در جلسه کمیسیون عمران که با حضور وزیر راه و شهرسازی تشکیل شده بود، اظهار داشت: ما در قانون جهش تولید مسکن، همه اجزای تأمین و تولید مسکن را پیش بینی کرده ایم و سوال ما این است که وزارتخانه تا چه اندازه توانسته زمین لازم را برای ساخت مسکن احصا کنند.

وی به موضوع افزایش قیمت مصالح مصالح ساختمانی نیز اشاره کرد وگفت: به طور مثال، میل گرد، سال گذشته ۱۱ هزار تومان بود و الان ۲۰ هزار تومان شده ضمن اینکه افزایش قیمت مصالح در قیمت تمام شده مسکن اثر گذار بوده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه با گلایه از عدم همکاری بانک‌ها برای اجرای قانون جهش تولید مسکن گفت: بر اساس این قانون قرار بود سال اول ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه شود، اما به جز بانک مسکن مابقی بانک‌ها بیش از ۱۰ درصد به وظایف خود عمل نکرده اند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

منبع : سیاسی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل