صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

آخرین آرزوی مرحوم مهدوی دامغانی

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

استاد شاخص و چهر ه نامدار فرهنگ اسلامی مرحوم احمد مهدوی دامغانی علاوه بر تسلط بر ادبیات فارسی و عربی و حافظه سرشار از آیات و روایات معصومین؛ اشراف ویژه یی به علم‌«رجال » داشت و این فقط محدود به تاریخ گذشته دور نبود و به معاصران نیز تسری می یافت.

او از شاگردان مبرز ادیب نیشابوری و در عداد بزرگانی چون جلال همایی ، فاضل تونی و استاد فروزانفر بود حدود سی سال پیش گفت وگویی با آن مرحوم داشتم که در کیهان فرهنگی سال ۱۳۷۱ منتشر شد.
در خلال سال‌هایی چند، گهگاه تلفنی صحبت داشتیم و ‌نامه هایی نیز از آن بزرگمرد به یادگار دارم که در فرصت مقتضی منتشر خواهد شد. نکته ای که اکنون لازم به گفتن است آخرین خواست ایشان در گفت وگوی تلفنی است که علی رغم تلاش اینجانب انجام‌نشد مرحوم احمد مهدوی دامغانی با بغض وگریه که صدایش از آن سوی مرزها هنوز در گوشم طنین دارد عاجزانه از مدیران آستان قدس درخواست‌ می کرد که قبری را که دهه ها پیش خریداری کرده است به او بدهند. چراکه آرزویش مردن‌ در ایران ‌و در جوار حضرت رضا «ع» دفن شدن بود. نکته ای که به وقوع نپیوست؛

درگذشت این شخصیت فرهمند که از اوتاد و اجله علما بود را به خانواده ارجمندش و اهالی علم و فرهنگ تسلیت می گویم خدایش رحمت کند.

منبع : فرهنگی و هنری خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل