صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

تأثیر قطعی "معدل" در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

تسنیم نوشت: در حالی که رئیس سازمان سنجش پیش از این گفته بود: اگر تا ۱۵ تیر مصوبه کنکوری ابلاغ نشد، کنکور سال ۱۴۰۲ همانند سال ۱۴۰۱ است، به نظر می‌رسد با عدم ابلاغ این مصوبه تا به امروز کنکور ۱۴۰۲ بدون تأثیر قطعی معدل برگزار خواهد شد

بر اساس مصوبه جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، سهم کنکور از سنجش توان علمی دانش‌آموزان از ۱۰۰ درصد به ۴۰‌ درصد کاهش می‌یابد؛ بر این اساس ۶۰ درصد سهم سنجش توان علمی دانش‌آموزان نیز بر اساس سوابق تحصیلی سه سال آخر دبیرستان آنان تعیین می‌شود.

سیاست‌های جدید به تدریج و در مدت ۴ سال عملیاتی خواهد شد به این نحو که در سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ فقط نتایج تحصیلی سال دوازدهم دانش‌آموزان، در سال ۱۴۰۴ نتایج تحصیلی سال‌های یازدهم و دوازدهم و در سال ۱۴۰۵ نتایج تحصیلی و معدل سال‌های دهم تا دوازدهم تعیین‌کننده سهم ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در سنجش و پذیرش دانش‌آموزان در دانشگاه‌ خواهد بود.

بر این اساس، کنکور سالی ۲ بار و تنها از دروس تخصصی هر رشته برگزار خواهد شد و سهمی ۴۰ درصدی در سنجش توان علمی داوطلبان ورود به دانشگاه دارد.

با این حال این مصوبه هنوز از سوی رئیس جمهور ابلاغ نشده است!

پیش از این عبدالرسول پورعباس؛ رئیس سازمان سنجش درباره تاثیر ۴۰ درصدی و قطعی سوابق تحصیلی در کنکور سال ۱۴۰۲ گفته بود: تا زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۱ فرصت وجود دارد و بعد از آن اطلاع‌رسانی درباره شیوه برگزاری کنکور انجام خواهد شد، اگر تا ۱۵ تیر، مصوبه کنکوری ابلاغ شد آن را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد اما اگر ابلاغ نشد، کنکور سال ۱۴۰۲ همانند سال ۱۴۰۱ است.

همچنین علی خضریان؛ سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره جلسه مشترک اعضای کمسیون متبوعش با رئیس جمهور عنوان کرد: در این جلسه اشکالات مربوط به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد و با عنایت به مصوبه این جلسه، تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور ۱۴۰۲ اعمال نخواهد شد.

با این حال یوسف نوری؛ وزیر آموزش و پرورش روز گذشته درباره وضعیت برگزاری کنکور در سال ۱۴۰۲ و انتشار برخی اخبار مبنی بر عدم اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هنوز مصوبه‌ای را ندیده‌ام، قبلاً نظرمان را درباره کنکور اعلام کرده‌ایم، باید به دانشگاه‌ها اختیار داده شود که خودشان دانشجو پذیرش کنند و از تمرکز بر کنکور خارج شویم، این طور باشد برای ما بهتر است و سایه کنکور هم برداشته می‌شود. کنکور برای دانش‌آموزان ما به غول ترسناکی تبدیل شده است و این را به جهت تربیتی نمی‌پسندیم.

او عنوان کرد: هر اقدامی که در جهت کم کردن اثر کنکور و به این معنی باشد، نظام تعلیم و تربیت موافق آن است؛ نظام تعلیم و تربیت باید ارزشیابی از اندوخته‌های دانش‌آموزان را به روش خود انجام دهد چرا که سؤالات کنکور چهار گزینه‌ای است و عمق یادگیری را در دانش‌آموزان می‌کاهد.

اما منصور کبگانیان؛ دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور نیز در پاسخ به این پرسش که سازمان سنجش آموزش اعلام کرده است، در صورت برگزاری کنکور سال جاری و عدم ابلاغ مصوبه شورا امکان اجرای آن برای کنکور سال ۱۴۰۲ وجود ندارد، گفت: «خیر! این موضوع برای کنکور سال ۱۴۰۱ است ان‌شاءالله دوستان کنکور خود را می‌دهند و سازمان سنجش تا ۱۵ تیر اعلام کرده که وقت دارند و تا قبل از آن نیز ما منتظریم مصوبه ابلاغ شود.»

به نظر می‌رسد با ابلاغ نشدن مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرای آن برای سال ۱۴۰۲ منتفی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

تغییرات جدید برگزاری کنکور از سال ۱۴۰۲

۴۷۴۷

منبع : اجتماعی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل