صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

کمبود ۳۵۶ قلم دارو در داروخانه سیزده آبان

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

ایلنا نوشت: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ٣۵۶ قلم دارو در داروخانه سیزده آبان که مرجع تامین داروست، کمبود داریم.

عبدالحسین روح الامینی رئیس در اولین نشست بررسی موانع و راهکارهای اجرای سیاست‌های کلی سلامت گفت: دارو به وضعیت بحرانی نزدیک شده است، در قانون برنامه بودجه مصوب شد که ارز به بیمه ها برود و دارو برای مردم گران نشود و ٨٠ هزار میلیارد بودجه تخصیص یافت، امروز ١۵ تیرماه است و دریغ از یک قدم در اجرای طرح انتقال ارز دارو به بیمه‌ها که این موضوع مشکلات بسیاری برای ما به وجود آورده است.

وی افزود: کمیسیون قیمت‌گذاری تشکیل نشده و آنجایی که تشکیل شده مصوبات ابلاغ نشده و صنعت داروسازی در حال تعطیلی است.

وی تاکید کرد: مصوبه انتقال ارز دارو به بیمه‌ها روی زمین مانده است و با کمبودهای دارویی مواجه هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: ماده اولیه ٣٠ تن داروی متفورمید وارد کشور شده است اما تولیدکننده به دلیل عدم توان مالی نمی‌تواند آن را ترخیص کند و عملا بی خیال آن شده است.

وی یادآور شد: ما با یک میلیارد دلار ارز دارو کشور را مدیریت می کنیم و عراق با چند برابر این ارز داروی خود را تامین می‌کند، هفته پیش در مجلس تذکر دادیم، اما اتفاقی نیفتاد، دولت به هشدارها توجه نمی‌کند.

روح الامینی اعلام کرد: ٣۵۶ قلم دارو در داروخانه سیزده آبان که مرجع تامین داروست، کمبود داریم. سیاست ارزی که قابل اجراست، روی زمین مانده است، اگر همین روند ادامه پیدا کند با کمبودهای شدید دارویی مواجه خواهیم شد.

این نماینده مجلس یادآور شد: معاونان وزیر پاسخگو نیستند، ما حتی در نهایت اگر تهدید کنیم که استیضاح می‌کنیم؛ کار به جایی نمی رسد.

وی ادامه داد: همه وزرای بهداشت باید محاکمه شوند که چرا سیاست‌های کلی سلامت را اجرایی نکردند، وزاری بهداشت آمال و آرزوها را پشت تریبون‌ها می‌گویند و رای می آورند. اما هیچ کدام در اجرای سیاست‌های کلی سلامت موفق نبودند.

وی ادامه داد: دو سوم برنامه ششم توسعه اجرایی نشده است مجلس اکنون برای قانون برنامه هفتم توسعه به سمت موضوعی کردن رفته است و باید برنامه هفتم توسعه برنامه محور شود و وظیفه نهادهایی چون نظام پزشکی مطالبه گری برای اجرای سیاست‌های کلی سلامت است.

رئیس کمیته دارو مجلس شورای اسلامی گفت: در اجرا، اختیار و امضای طلایی دست دولت است و اینکه بین وزارتخانه ‌ها پاسکاری کنیم به نتیجه نمی‌رسیم و در جلسات مدام عذرخواهی و بهانه می شنویم.

وی بیان کرد: در قانون آمده است که سامانه‌ها یکپارچه شود زشت است که در دو ساختمان وزارتخانه چند صد سامانه داریم، برای نسخه الکترونیک چند پلت فرم در وزارت بهداشت داریم که به هم راه ندارند. تازه باید بیاییم اینها را به هم مرتبط کنیم، تیتک به بیمارستان‌ها وصل نبود که خوشبختانه در چند روز اخیر اعلام کردند تا حدی وصل شده است البته در تجهیزات پزشکی تیتک عملکردی ندارد.

بیشتر بخوانید:

قول وزیر بهداشت برای مبارزه با مافیای دارو

۲۳۳۲۳۳

منبع : اجتماعی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل