رستاک سامانه ویرا

طراحی سایت و خدمات شبکه
راه اندازی ، امنیت و پشتیبانی

پرتاب موشک ۱۸ متری الکترون از خاک آمریکا

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

ایسنا نوشت: اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، نخستین ماموریت شرکت «راکت لب» از خاک آمریکا کمتر از دو هفته دیگر انجام خواهد شد.

شرکت «راکت لب»Rocket Lab)) روز ۱۱ ژانویه اعلام کرد که پنجره پرتاب ماموریت راکت لب موسوم به «ویرجینیا برای عاشقان پرتاب است» در ۲۳ ژانویه باز خواهد شد. این پرتاب از «مرکز پرواز والوپس»(WFF) ناسا در ویرجینیا انجام خواهد شد.

پرتابگر ۱۸ متری «الکترون»(Electron) راکت لب تا به امروز بیش از ۳۰ ماموریت مداری را انجام داده است که همه آنها از «مجتمع پرتاب ۱»(Launch Complex ۱) این شرکت در نیوزلند انجام شده‌اند.

ماموریت «ویرجینیا برای عاشقان پرتاب است» به عنوان نخستین پرتاب از این مرکز در «مجتمع پرتاب ۲» انجام خواهد شد. این ماموریت قرار بود ماه گذشته پرتاب شود اما آب و هوای نامساعد، پرتاب را به سمت ژانویه سوق داد.

الکترون در پرتاب آتی، سه ماهواره را برای شرکت «HawkEye ۳۶۰» مستقر در ویرجینیا حمل خواهد کرد. این سه ماهواره، نخستین نمونه‌ها از ۱۵ ماهواره HawkEye ۳۶۰ هستند که راکت لب آنها را در طول سه ماموریت طی سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ ارسال خواهد کرد.

راکت لب در توضیح ماموریت نوشت: این مأموریت‌ها، مجموعه ماهواره‌های نظارت بر فرکانس رادیویی HawkEye ۳۶۰ را توسعه خواهند داد و این شرکت را قادر خواهند ساخت تا نقشه‌برداری دقیقی را از انتشار فرکانس رادیویی در هر نقطه از جهان انجام دهد.

راکت لب در تلاش است تا مرحله نخست الکترون را قابل استفاده مجدد کند. این شرکت پس از چندین ماموریت پیشین، تقویت‌کننده‌ها را بازیابی و بررسی کرده است.

۵۸۵۸

منبع : علمی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6