رستاک سامانه ویرا

طراحی سایت و خدمات شبکه
راه اندازی ، امنیت و پشتیبانی

گاف عجیب دولت در بودجه ۱۴۰۲

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

مردم سالاری آنلاین نوشت : در بخش جداول تکمیلی- اعتبارات دستگاه‌های تابعه برحسب برنامه اجرایی ۱۴۰۲ در لایحه بودجه امسال، جمع کل ردیف‌ها مطابق با جمع کل بخش هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تطابق ندارد.

در جداول تکمیلی در بخش پیوست شماره چهار (اطلاعات تکمیلی) لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، در بخش اعتبارات دستگاه‌های تابعه برحسب برنامه اجرایی ۱۴۰۲، ستونی با عنوان جمع کل وجود دارد که قرار است جمع کل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای بودجه امسال را پوشش دهد، اما جمع این دو ستون با ستون جمع کل تفاوت چشمگیری دارد.
با اندکی دقت متوجه می‌شویم که در ستون جمع کل، عدد عملکرد منابع عمومی ۱۴۰۰ و مصوب منابع عمومی ۱۴۰۱ نیز لحاظ شده و با عدد جمع هزینه‌ای و جمع تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جمع شده است.
مثلا در ردیف ۱۴۰۰۰۰ بودجه مربوط به سازمان حفاظت محیط زیست، جمع کل بخش تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برآورد سال آینده، ۲۲ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال محاسبه شده است. در بخش هزینه‌ای هم برآورد سال آینده، ۴۸ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۱۱۰ میلیون ریال است. جمع این دو ستون، ۷۰ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۹۱۰ میلیون ریال است. درحالیکه در ستون جمع کل ردیف جداول تکمیلی عدد، ۱۴۸۳ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۲۸۸ میلیون ریال آمده است. وقتی عدد مصوب منابع عمومی ۱۴۰۱، عملکرد منابع عمومی ۱۴۰۰، مصوب ۱۴۰۱ و عملکرد ۱۴۰۰ را از آن کم کنیم، به همین عدد می‌رسیم. این یعنی در این جدول اعداد مصوب سال‌ قبل هم به رقم جمع کل تملک دارایی و هزینه‌ای اضافه شده است.

بیشتر بخوانید:

  • بودجه نهادهای خاص سال آینده چقدر است؟

  • در دولت رئیسی خوش به حال صداوسیما شد /افزایش۴۲ درصدی بودجه

  • نماینده مجلس: آقای رئیسی! شما کدام تورم را مهار کردید؟ / این چه اطلاعاتی است که در اختیار شما قرار می‌گیرد؟

۲۱۲۲۰

منبع : سیاسی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6