صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

ژنرال اسرائیلی: ایران با این همه فشار ثبات سیاسی دارد اما تل‌آویو درگیری سیاسی داخلی دارد

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

عصر ایران نوشت: یک ژنرال بازنشسته اسراییلی از اینکه رژیم تل آویو در گرماگرم جنگ با ایران از داخل با بی ثباتی سیاسی مواجه است، انتقاد کرده و گفت این امر به امنیت ملی تل آویو در برابر تهدیدات ناشی از ایران آسیب خواهد زد.

ژنرال بازنشسته ” عاموس گیلعاد” با نگارش مقاله ای در روزنامه “یدیوت آحرنوت” اسراییل، از تنش های سیاسی داخلی اسراییل در شرایطی که در بحبوحه تنش های فزاینده با ایران بر سر برنامه هسته ای ایران قرار دارد، انتقاد کرد.

او نوشت:” ایران موفق شده نظامی بسازد که امنیت ملی اسراییل و جهان عرب سنی را تهدید می کند، علیرغم اینکه با مشکلات اجتماعی و مالی مانند رکود اقتصادی، کمبود آب، زیرساخت های در حال فروپاشی، فساد و تحریم های شدید غرب که روز به روز بدتر می شود، آسیب دیده است. قدرت ایران به عنوان یک ملت ممکن است رو به زوال باشد، اما همچنان با افتخار ادوات و فناوری های تسلیحاتی خود را تقویت می کند و آنها را در اختیار نیروهای نیابتی خود در منطقه قرار می دهد، سیستم هایی که در خدمت اهداف و منافع منطقه ای تهران است.

او افزود:” تا آنجا که به اسراییل مربوط می شود، ایران در 3 زمینه کلیدی پیشرفت داشته است:

نخست: توسعه توانمندی موشک های بالستیک است. ایران توانسته با این موشک ها حلقه آتشی از طریق نیروهای نیابتی خود در اطراف اسراییل و در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و یمن ایجاد کرده و در این کشورها جایگاه خود را تثبیت کند.

ما در مورد تعداد شگفت انگیزی از موشک ها صحبت می کنیم – فقط حدود 150 هزار فروند از موشک های مختلف در اختیار حزب الله لبنان است که به عنوان یک نیروی بازدارنده در برابر اسراییل عمل می کند.

دوم: ایران به یک کشور در آستانه هسته ای تبدیل شده است که به آن اجازه می دهد اورانیوم را تا درجه نظامی به میل خود غنی سازی کند. اما تا آنجا که ما می دانیم، ایران هنوز یک سلاح هسته ای یا حداقل یک سلاح عملیاتی ندارد.

سوم: تروریسم و امنیت سایبری است. ایران به طور متناوب قدرت خود را از طریق اقدامات تروریستی (!) و حملات پهپادی علیه عربستان سعودی و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس، همراه با توسعه قابلیت های تهاجمی سایبری خود اعمال می کند.

اسراییل چه باید بکند؟ اول از همه باید افزایش قابلیت های نظامی خود را تسریع کند و با این کار باید از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای جلوگیری کند،همانطور که تاکنون موفق به انجام این کار شده است.

برخی این دستاورد را کم اهمیت جلوه می دهند، اما تسلیحات هسته ای در دست رژیم ایران می تواند به یک تهدید وجودی تبدیل شود و مسابقه تسلیحات هسته ای را آغاز کند که به بازدارندگی قدرتمند اسراییل آسیب می رساند.

با در نظر گرفتن این موضوع، اسراییل باید با توسعه سیستم‌های دفاعی همگام با ایالات متحده پیش برود که پیش از سفر آتی جو بایدن، رییس‌جمهوری ایالات متحده، به آن برتری دهد.

همکاری با ایالات متحده بسیار مهم است، حتی اگر ارتش اسراییل بتواند به تنهایی به ایران حمله کند، انجام این کار بدون هماهنگی با واشنگتن با توجه به پیامدهای احتمالی چنین عملیاتی، نباید به عنوان یک گزینه جدی مطرح باشد.

چقدر به مهار تهدید ایران نزدیک شده ایم؟

آغاز روند یک انتخابات عمومی دیگر و تنش سیاسی داخلی در اسراییل، در تضاد کامل با نیاز آن به یک دولت قدرتمند است که شبانه روز باید برای مقابله با تهدید ایران تلاش کند.

غیرقابل تصور است در حالی که ایران از نظر سیاسی باثبات است، اسراییل درگیر نزاع های سیاسی زشتی است که انرژی لازم برای مقابله با ایران را از رهبرانش می گیرد.

حتی بدتر، تعلیق در انتصاب رییس جدید ستاد ارتش اسراییل و شیوه بیمارگونه ای که در آن از این روند سوء استفاده می شود.

ارتش اسراییل به یک دولت با ثبات نیاز دارد که شبانه روز برای تقویت قدرت نظامی خود و اجرای یک طرح نظامی جامع در برابر تهدید ایران، کار کند.

حملات لجام گسیخته سیاسی به نامزدهای کسب سمت ریاست ارتش اسراییل و آلودگی کل فرآیند جابجایی، بی‌تردید اسراییل را تضعیف می‌کند و ما باید ثبات را بازگردانیم و تقویت نظامی خود را تسهیل کنیم، در حالی که تلاش داریم یک اتحاد تاریخی به رهبری ایالات متحده با کشورهای عربی ایجاد کنیم.

311311

منبع : جهان خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل