صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

ورود تهران به سومین خشکسالی متوالی

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

براساس اعلام مدیران سازمان آبفای تهران، تهران دومین سال خشکسالی را تجربه می کند و با کمترین ذخیره آبی در حال ورود به سومین سال خشکسالی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، پویش آب حرکتی است که هدف آن فرهنگ سازی برای غلبه بر بحران کم آبی با اجرای برنامه‌های آموزشی و ترویجی است و با هماهنگی و همکاری شرکت آبفای تهران و شهرداری تهران اجرا می شود.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران در نخستین نشست مسئولیت پذیری در حوزه آب (پویش آب) تصریح کرد: مسئولیت‌ پذیری اجتماعی بدنبال تحقق توسعه پایدار و حفظ محیط‌زیست است و بر اساس اسناد بالادستی دبیرخانه مسئولیت‌پذیری اجتماعی شهر تهران با توجه به بحران کم آبی خود را موظف به همکاری در این خصوص می‌داند. در عین حال باید از ظرفیت مشارکت شهروندان و سازمان ها و بنگاه‌های اقتصادی بهره برد. این مهم تنها با محوریت شهرداری تهران به عنوان نهاد عمومی حکمران و تصمیم‌ساز شهر قابل اجرا است.

احمد احمدی صدر افزود: از همین رو این پویش با محوریت دبیرخانه مسئولیت‌ پذیری اجتماعی می تواند با استفاده از ظرفیت سازمان‌ها و بنگاه‌ های اقتصادی شهر و باشگاه داوطلبان اجتماعی تهران طی سه ماه بحرانی تابستان امسال در سه بخش اطلاع‌ رسانی و تبلیغاتی، آگاهی‌ بخشی و آموزش و فرهنگ‌ سازی برنامه‌ ریزی و فعالیت کند.

معاون پیشگیری و کاهش خطر سازمان مدیریت بحران تهران نیز در این نشست با بیان اینکه کمبود آب در سفره های زیر زمینی مشکلات متعددی از جمله فرونشست زمین را بدنبال داشته است، افزود: فرونشست زمین در دشت های شهریار، رباط کریم و اسلامشهر باعث کمبود آب در ۱۰ سال آینده شهر تهران خواهد شد و باید برای غلبه بر این بحران چاره اندیشی کرد.

اسماعیل سلیمی افزود: بر اساس رده بندی انجام شده زلزله مخاطره اصلی شهر تهران است، اما متاسفانه بحران آب در حال حاضر در زمره مخاطرات اولیه شهر تهران به شمار می آید.

وی گفت: اولین پیامد کمبود آب و فرونشست زمین اثر گذاری بر شریان های حیاتی مانند آب، برق و مخابرات است. مقام سازی شریان های حیاتی باید مد نظر باشد و طبق مصوبه هیات وزیران، وزارت نیرو و سایر دستگاه ها موظفند برای مقاوم سازی شریان های حیاتی اقدام کنند.

سلیمی با استقبال از برگزاری پویش آب، افزود: هدف از برگزاری این پویش فرهنگ سازی و تبلیغات برای اصلاح الگوی مصرف، استقرار تیم های پایش مصرف آب در سازمان ها و ایجاد تسهیلات برای ساخت تصفیه خانه ها و تاسیسات آب شهری است.

همچنین در این نشست دو تن از مدیران سازمان آبفای تهران با تشریح شرایط بحرانی کمبود آب و افزایش سرانه مصرف آب عنوان کردند: با مصرف سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون لیتر آب به رکورد تازه ای در تهران رسیده ایم که عبور از این شرایط بحرانی نیازمند همکاری عمومی و جلب مشارکت شهروندان است.

در این نشست همچنین اعلام شد تهران دومین سال خشکسالی را تجربه می کند و با کمترین ذخیره آبی در حال ورود به سومین سال خشکسالی هستیم. از همین رو موضوع فرهنگ سازی مقابله با خشکسالی و بحران آب نباید به تابستان محدود شود و باید ابعاد مختلف راهکارهای مقابله با این بحران از جمله استاندارد سازی تاسیسات آبی در ساخت و سازها و جلوگیری از هدر رفت آب در آبیاری فضای سبز نیز مورد توجه قرار گیرد.

نخستین نشست مسئولیت پذیری در حوزه آب (پویش آب) با حضور احمد احمدی صدر مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران و دبیر ستاد راهبری مسئولیت پذیری اجتماعی شهر تهران، معاونان آبفای تهران، معاون فرمانداری تهران، معاون پیشگیری و کاهش خطر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

علت آلودگی شدید هوای تهران چه بود؟

باز هم ریزگردها در ایران؛ کشورهای دور و نزدیک برای حل بحران چه کرده‌اند؟

۲۳۳۲۳۱

منبع : اجتماعی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6

خدمات آزادشهر

جامعه

فروشگاه

کسب و کارها

کاریابی

فیلم و سریال

دانلود فایل