صنایع غذایی بهانه

صنایع غذایی بهانه

تولید رب گوجه، مربا، ترشیجات
شوریجات، کنسرو و کامپوت

جوابیه سازمان سنجش به روزنامه جوان که برای خبرآنلاین ارسال شده است

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

وزارت علوم در پاسخ به مطلبی در خبرآنلاین که بازنشر مطلب روزنامه جوان است، جوابیه‌ای ارسال کرده است.

در این جوابیه آمده است:

«احتراماً با توجه به انتشار مطلب در مورخ ۱/۱۱/۱۴۰۱ آن پایگاه خبری با عنوان « تردید روزنامه حامی دولت در برگزاری سالم کنکور/ چرا مسئولان آسان ترین راه حل را انتخاب کردند؟»، مقتضی است توضیحات زیر بر اساس قانون مطبوعات و به منظور روشن شدن اذهان عمومی در ان پایگاه خبری منتشر گردد.

۱- آزمون سراسری، از رویدادهای مهم و حساس در کشور است که سرنوشت تعداد زیادی از داوطلبان و خانواده‌های آنها به نتیجه آن گره خورده است. در سال‌های اخیر، رشد فناوری‌های ارتباطی امکان سوء استفاده برخی گروه‌های سازمان یافته کلاهبرداری را فراهم کرده و این گروههای کلاهبرداری تلاش می‌کنند سؤالات آزمون سراسری را پس از شروع آزمون به وسیله ابزارهای الکترونیکی شبه جاسوسی در زمان کوتاهی به خارج از حوزه‌های امتحانی ارسال نموده و پاسخ سؤالات را برای برخی داوطلبان ارسال نمایند که البته با تمهیدات اتخاذ شده و با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر راهکارهای قانونی این اقدامات در نهایت برای متخلفان موفقیت‌آمیز نبوده و از ورود غیرعلمی داوطلبان به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی جلوگیری شده است. در سال جاری نیز اقدامات فراوانی در راستای مبارزه با این شبکه‌های شیادی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی انجام شده است و در آخرین اقدام نیز با موافقت شورای امنیت کشور و با اطلاع‌رسانی گسترده قبلی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به محدودیت اینترنت تلفن همراه در محل حوزه‌های آزمون در ساعت محدودی از برگزاری آزمون کرد که باعث ارتقای ضریب امنیت آزمون شد و از وقوع ده ها تقلب و تخلف برنامه ریزی شده جلوگیری کرد و آزمون با سلامت کامل برگزار شد.

۲- همانگونه که در رسانه‌ها نیز توضیح داده شده است یک نفر در یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی اقدام به عکس‌برداری از سه صفحه دفترچه‌های خود در آزمون گروه علوم تجربی و انتقال آن به خارج از محل برگزاری آزمون و ارسال برای پشتیبان خود کرد که این فرد نیز دستگیر شد که با توجه به زمان کوتاه این اقدام و تعدد دفترچهها و جمع‌آوری پاسخنامه‌ها و همچنین مراقبت‌های انجام شده با دستگاه‌های آشکار ساز هیچ مشکلی در این زمینه به وجود نیامد و تخلف رخ داده به معنای تقلب یا لو رفتن سوالات آزمون سراسری نیست.

۳- کارشناسان مختلف در طول ساعات گذشته اذعان دارند که در این آزمون تقلب تأثیرگذاری که منجر به ورود غیرعلمی داوطلبی به دانشگاه شود رخ نداده و تخلفات صورت گرفته در این آزمون نیز بسیار کمتر از آزمون‌های گذشته است و از همه توان برای جلوگیری از خدشه به آزمون استفاده شده است. لذا از رسانه‌ها انتظار می‌رود حقایق برگزاری آزمون سراسری را منصفانه به آگاهی مخاطبان خود برسانند. بسیاری از ادعاها در کانال‌های تقلب به منظور جذب مشتری و ادامه کلاهبرداری برای آزمون تیرماه سال آینده صورت می‌گیرد و جای بسی شگفتی است این ادعاها بدون هرگونه بررسی و صحت سنجی توسط برخی رسانهها منتشر می‌شود.»

4747

منبع : اجتماعی خبر آنلاین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین عناوین اخبار:

محبوبترین عناوین هفته:

10 کسب و کار برتر

آخرین فیلم و سریال ها

گروه سنی 13 سال

مدت 108 دقیقه

تولید آمریکا
6.1

مدت 90 دقیقه

تولید فرانسه
6.1

مدت 134 دقیقه

تولید آلمان و آمریکا
6